Seeky

Klient

Česká spořitelna, a.s.

Webové stránky

www.csas.cz/cs/osobni-finance

Zaujíma vás opísaná téma?

kontaktujte nás
Česká sporiteľňa

Inteligentné zariadenia s predinštalovaným prístupom k mobilnému bankovníctvu

Česká spořitelna chcela svojim klientom zjednodušiť používanie mobilného internetového bankovníctva. Preto sa rozhodla ponúknuť svojim stálym zákazníkom – počas špeciálnej kampane v spolupráci s dcérskou spoločnosťou MOPET CZ – mobilné telefóny Samsung za zvýhodnenú cenu s predinštalovanou aplikáciou pre prístup do mobilného internetového bankovníctva Českej sporiteľne.

Samsung Knox bol perfektnou voľbou

Výrobca smartfónov si pôvodne myslel, že bude musieť každý telefón ručne rozbaliť, sprevádzkovať, nainštalovať mobilnú aplikáciu a potom ho vypnúť a znova zabaliť. Oficiálny distribútor spoločnosti Samsung pre Českú republiku ho však upozornil na technológiu Samsung Knox, pomocou ktorej možno telefón nastaviť na diaľku bez toho, aby ste ho museli vybaľovať z krabice. Naša spoločnosť System4u získala zákazku ako jediný implementátor systému Samsung Knox v Českej republike.

Konfigurácia telefónov na diaľku pomocou konzoly správcu

Ako to fungovalo v praxi? Technici System4u v spolupráci so spoločnosťou MOPET CZ nasadili administračnú konzolu Samsung Knox a vyškolili zamestnancov, ako ju používať. Zodpovední pracovníci spoločnosti MOPET CZ nakonfigurovali mobilné telefóny, ktoré si zákazníci objednali v rámci zľavovej akcie, na diaľku na svojich počítačoch. Do zariadenia bola nainštalovaná aplikácia na prístup k online bankovníctvu bez nutnosti fyzického prenášania telefónov.

Jedinou podmienkou bolo, aby predajca nahral IMEI predaných zariadení do konzoly Samsung Knox. Nič viac nie je potrebné, spoločnosť MOPET CZ telefón vystopovala a nastavila na základe sériového čísla. Toto riešenie nekladie na zákazníka žiadne nároky – po prvom spustení telefónu a pripojení k internetu sa aplikácia nakonfigurovala v priebehu niekoľkých minút a hneď po spustení systému Android už bola plne funkčná.

Systém pomohol stovkám zákazníkov

Akciu využilo niekoľko stoviek zákazníkov na nákup mobilných telefónov za zvýhodnenú cenu. A každý si vyskúšal pohodlie, keď sa mohol prihlásiť do svojho internetového bankovníctva a začať ho používať krátko po spustení telefónu bez akéhokoľvek nastavovania.

Okrem toho vzdialená správa telefónov spoločnosťou MOPET CZ nijako nenarušila ich súkromie. „V konzole Samsung Knox môžu správcovia do telefónov nainštalovať iba aplikáciu mobilného bankovníctva, nič iné. Súkromie používateľov je tak plne chránené a v prípade potreby môžu aplikáciu kedykoľvek odinštalovať,“ hovorí Petra Holubcová, marketingová manažérka spoločnosti System4.

Ako bola spoločnosť Mopet spokojná s riešením Samsung Knox?

„Toto riešenie bolo pre nás v rámci projektu nevyhnutné a zabezpečilo, že sme našim klientom mohli poskytnúť maximálnu bezpečnosť, pohodlie a dostupnosť mobilnej aplikácie. System4 nám pomohla s implementáciou a správou platformy a vďaka ich flexibilite a odbornosti bola implementácia tejto technológie rýchla a jednoduchá,“ dodáva Matouš Eckert, produktový manažér spoločnosti MOPET CZ.

Alebo nás kontaktujte priamo

Alena Valečková

Alena Valečková

koordinátor kancelárie

Kontaktujte nás

Vyplňte náš formulár, ozveme sa vám do niekoľkých dní s návrhom nezáväznej konzultácie.

Kontaktujte System4u