Seeky

Ochrana koncových bodov

Počítače, mobilné zariadenia a servery sú vstupnou bránou k podnikovým údajom a predstavujú prvú líniu obrany pred kybernetickými hrozbami. Tieto koncové body čelia širokému spektru rizík a často sú prvým miestom, kde sa útok začína. Vzhľadom na rýchly vývoj hrozieb je dôležité, aby ich ochrana zahŕňala moderné účinné technológie na prevenciu, včasnú detekciu a reakciu – riešenia rozšírenej detekcie a reakcie (XDR).

Prečo práve u nás?
Ochrana koncových bodov
 • 1

  Bežný antivírus už nestačí

  Odhaľovanie známych hrozieb už nie je dostatočné vzhľadom na vysokú sofistikovanosť útokov. Preto zabezpečujeme vaše zariadenia XDR (Extended Detection and Response) pomocou cloudových riešení, strojového učenia, behaviorálnej analýzy a umelej inteligencie. Chráni vás predmalware, ransomware, phishingom a ďalšími známymi a neznámymi (zero day) hrozbami.

   

 • 2

  Ochrana všetkých zariadení

  Okrem zabezpečenia tradičných systémov sa špecializujeme aj na zabezpečenie mobilných zariadení, ktoré sú pre útočníkov atraktívne, pretože im spoločnosti nevenujú toľko pozornosti. Obsahujú však citlivé údaje a prístup k firemným sieťam a aplikáciám. Chránime všetky typy zariadení vrátane zariadení v režime BYOD.

 • 3

  Posilnenie dôvery

  Prepájame systémy správy zariadení (MDM/UEM) a ochrany koncových bodov (XDR) na automatizované nasadenie, zisťovanie chybných konfigurácií a zraniteľností operačného systému a aplikácií. To uľahčuje hodnotenie dôveryhodnosti zariadení, odhaľovanie rizikových zariadení a obmedzovanie prístupu.

   

 • 4

  Zrýchlenie detekcie a reakcie

  Systematické zavádzanie XDR je jedným z pilierov prijatia koncepcie nulovej dôveryhodnosti s cieľom zabezpečiť komplexný obraz o bezpečnosti vašich zariadení. To vám umožní zúžiť plochu útoku (attack surface), včas odhaliť zraniteľnosti a neštandardné správanie, určiť priority a korelovať upozornenia a automatizovane reagovať.

1/4

Pozrite sa na implementované riešenia

zobraziť

Máte záujem o podobné služby?

kontaktujte nás

Kompletne sa o vás postaráme. Vyberieme správne vybavenie, nasadíme najvhodnejšiu technológiu, vyriešime bezpečnosť vašich firemných údajov a naše centrum IT podpory vám bude v prípade potreby k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Ochrana koncových bodov – XDR

Naše služby

 • Analýza vašich potrieb a návrh komplexnej ochrany koncových bodov, ktorý zahŕňa technológie spoločností Microsoft, Jamf a Lookout.
 • Nasadenie potrebných agentov do všetkých vašich zariadení automatizujeme – pomocou skriptu, nástroja na správu zariadení (MDM/UEM), pomocou Azure Arc.
 • Zisťujeme ďalšie nechránené alebo nebezpečné zariadenia vo vašej sieti.

Windows a XDR

Ak v súčasnosti používate iný antivírusový program, môžeme naše riešenie najprv nasadiť v pasívnom režime. Spojenie technológií umožní obohatiť informácie o spravovanom zariadení o ďalšie signály dôležité na posúdenie jeho dôveryhodnosti. Keď budete pripravení, môžete plynule prejsť na novú technológiu.

 • S využitím Security Baselines alebo CIS benchmarks vykonáme bezpečnostný hardening.
 • Nastavíme bránu Microsoft Defender Firewall s príslušnými pravidlami.
 • Na ochranu citlivých nastavení zabezpečenia operačného systému Windows pred nežiaducimi modifikáciami použite funkciu Tamper Protection.
 • Aktivujeme ochranu v reálnom čase proti ransomware, malware a spusteniu škodlivého skriptu.
 • Kontrolou sieťovej prevádzky vás chránime pred sieťovými útokmi a phishingom.
 • Zameriame sa na zníženie plochy útoku (attack surface reduction). V režime auditu najprv monitorujeme zistené udalosti a až po dôkladnom vyhodnotení prejdeme na blokovanie. Aby sme neobmedzovali vaše štandardné procesy.
 • Identifikujeme zraniteľnosti v operačnom systéme a aplikáciách a odporúčame optimálny spôsob správy záplat.

MacOS a XDR

Zariadenia Apple sú vďaka úzkej integrácii hardvéru a softvéru vysoko zabezpečené už od výroby. Rastúce používanie zariadení so systémom macOS vo firmách zvyšuje ich atraktivitu pre hackerov. Nami implementované technológie XDR zlepšujú zabudované možnosti ochrany, prevencie a reakcie.

 • Uplatnením zásad obsiahnutých v CIS benchmarks vykonávame bezpečnostný hardening.
 • Poskytujeme komplexnú ochranu proti ransomware, škodlivým aplikáciám, škodlivým skriptom a používateľským akciám.
 • Na zastavenie podozrivých aktivít a útokov typu zero-day používame strojové učenie.
 • Pred sieťovými útokmi a phishingom budete chránení nastavením lokálnych filtrov obsahu a kontrolou sieťovej prevádzky.
 • Identifikujeme zraniteľnosti v operačnom systéme a aplikáciách a odporúčame optimálny spôsob patch managementu.

Android, iOS a XDR

Správa mobilných zariadení MDM/UEM je predovšetkým konfiguračný nástroj a nedokáže plne zabezpečiť vaše mobilné zariadenia. Preto v rámci XDR nasadíme riešenie MTD (Mobile Threat Defense) ako komplexnú ochranu pred aktuálnymi kybernetickými hrozbami.

 • Pokročilá detekcia root/jailbreak chráni vaše zariadenie pred neželanou modifikáciou firmware.
 • Zisťujeme neštandardné správanie a zabraňujeme neoprávnenému zvýšeniu oprávnení alebo spusteniu škodlivého kódu.
 • Budeme vás chrániť pred sieťovými útokmi a phishingom – napr. zisťovaním podvodných (rogue) prístupových bodov Wi-Fi, ochranou proti útokom typu man-in-the-middle a dôkladnou kontrolou webovej prevádzky.
 • Identifikujeme zraniteľnosti operačného systému vo vašich firemných zariadeniach a vynútime si aktualizáciu v kombinácii s MDM/UEM.
 • Analyzujeme nainštalované aplikácie z hľadiska ochrany súkromia a bezpečnosti. Automaticky blokujeme nebezpečné aplikácie.

Vzhľadom na rýchly vývoj kybernetických hrozieb je dôležité, aby ochrana koncových bodov – Extended Detection and Response – poskytovala moderné a účinné technológie na prevenciu a včasnú detekciu a reakciu.

Referencie

S ochranou koncových bodov pomáhame napríklad týmto spoločnostiam:

1/8
1/8

Alebo nás kontaktujte priamo

Alena Valečková

Alena Valečková

koordinátor kancelárie

Kontaktujte nás

Vyplňte náš formulár, ozveme sa vám do niekoľkých dní s návrhom nezáväznej konzultácie.

Kontaktujte System4u