Seeky

Klient

Základná škola Antonínska

Webové stránky

www.zsantoninska.cz

Zaujíma vás opísaná téma?

kontaktujte nás
Základná škola Antonínska

Zriadili sme základnú školu s tabletmi pre žiakov a učiteľov

Dostanú do rúk nový tablet, zapnú ho a v priebehu niekoľkých minút sa automaticky nainštalujú všetky potrebné aplikácie a nastavia sa prístupové práva. Žiaci alebo asistenti učiteľa na ZŠ Antonínska v Brne môžu teraz pracovať na 20 nových tabletoch Samsung Galaxy Tab A bez toho, aby si museli sami čokoľvek sťahovať, inštalovať alebo nastavovať. Všetko sme vybavili na diaľku.

Už sme pomohli s výberom tabletov.

ZŠ Antonínska patrí medzi technologicky najvyspelejšie inštitúcie – od jari 2020 zdieľa učebné materiály či plány hodín na cloude Google Workspace, takže dáta sú všetkým žiakom a učiteľom vždy k dispozícii online.

Škola kombinuje službu Google Workspace so službou Edookit a ďalšími online službami, aby svojim študentom poskytla dištančné vzdelávanie.

Nakonfigurované tablety za rozumnú cenu

Finančná situácia niektorých rodičov sa však v dôsledku krízy Covid zhoršila a nie všetci študenti majú vlastné mobilné zariadenie na pripojenie k zdieľanému pracovnému priestoru Google. Škola sa preto rozhodla zakúpiť 20 tabletov na vlastné náklady, ktoré budú k dispozícii žiakom a asistentom učiteľa.

Ako nezávislí poradcovia sme vám pomohli vybrať správnu značku a model tabletu. Voľba padla na Samsung Galaxy Tab A, ktorý spĺňal všetky potreby žiakov a pedagogických zamestnancov a zároveň zodpovedal finančným možnostiam školy. Tablety potom škole dodal dodávateľ IT vybavenia, spoločnosť Comfor.

Všetky tablety sme nastavili na diaľku. Aby školský IT technik nemusel rozbaľovať každý tablet a ručne inštalovať potrebné aplikácie alebo nastavovať prístupové práva, všetko sme zariadili na diaľku v spolupráci so zamestnancami školy pomocou technológie Samsung Knox Manage.

Rôzne prístupové práva pre pedagógov

V administrátorskej konzole sme napríklad nastavili rôzne prístupové práva pre učiteľov a študentov, nainštalovali dôležité aplikácie potrebné na výučbu a zakázali možnosť inštalácie iných aplikácií alebo prístupu k sociálnym sieťam. Tablety s týmito obmedzeniami sú teda určené len na študijné účely a nehrozí, že by ich študenti premenili na nástroj na hranie alebo zábavu. Výhodou je, že všetko prebieha úplne automaticky a bez zásahu používateľa. Žiaci alebo pedagogickí pracovníci len zapnú tablet, pripojia sa k Wi-Fi a zariadenie potom nainštaluje príslušné aplikácie a zablokuje prístup tam, kde to používateľ nemá povolené,“ dodáva Ondřej Kubeček, obchodný riaditeľ spoločnosti System4.

Okrem toho je možné kedykoľvek podľa potreby zmeniť nastavenia práv a obmedzení, a to všetko len pomocou niekoľkých nastavení v konzole správcu Samsung Knox Manage.

Škola plánuje ďalšie rozširovanie

Nákup dvadsiatich tabletov bol len začiatok. V budúcnosti plánuje ZŠ Antonínska pokračovať v digitalizácii vyučovania a prípadne vytvoriť digitálnu učebňu zo zariadení, ktoré v súčasnosti využívajú sociálne znevýhodnení žiaci školy na dištančné vzdelávanie, ku ktorým zakúpi aj ďalšie mobilné zariadenia. „Veríme, že budeme môcť opäť spolupracovať so spoločnosťami Comfor a System4u pri výbere zariadenia pre túto učebňu a jej nastavenie,“ uzatvára zástupca riaditeľa Marek Houzar.

Alebo nás kontaktujte priamo

Alena Valečková

Alena Valečková

koordinátor kancelárie

Kontaktujte nás

Vyplňte náš formulár, ozveme sa vám do niekoľkých dní s návrhom nezáväznej konzultácie.

Kontaktujte System4u