Seeky

Rohlík.cz

Viac ako 600 zariadení v Rohlik.cz je spravovaných na diaľku z jedného miesta.

Keď nový vodič rozvozu jedla nastúpi do spoločnosti Rohlik, dostane od spoločnosti mobilný telefón Samsung A20 alebo Samsung Galaxy A21, ktorý slúži predovšetkým ako nástroj na používanie hlavnej aplikácie spoločnosti a ako navigačný nástroj. V súčasnosti je v spoločnosti približne 650 takýchto telefónov. Predtým spoločnosť Rohlik nastavovala a spravovala mobilné telefóny manuálne, ale teraz to robí na diaľku vďaka technológii Samsung Knox. Všetky mobilné telefóny dokáže bez problémov spravovať jedna osoba.

System4u v Rohlík.czSystem4u v Rohlík.cz

Správa telefónov už bola príliš náročná

Pôvodne mal Rohlik výrazne menej mobilných telefónov. IT technik preto ručne nastavil každý telefón, nainštaloval firemné aplikácie, zabezpečil ho a odovzdal vodičovi. Ale ako sa spoločnosť rozrastala a počet vodičov rástol, tento prístup už nebol udržateľný a technik bol tak zaneprázdnený správou mobilných telefónov, že takmer nemohol robiť nič iné.

Najväčší internetový predajca potravín v Českej republike navyše ešte neriešil oddelenie pracovnej a súkromnej agendy, takže vodiči si do služobných telefónov inštalovali súkromné aplikácie alebo chodili na sociálne siete, čo ešte viac skomplikovalo prevádzku, správu a bezpečnosť telefónov.

Samsung Knox priniesol riešenie

Rohlík sa preto na nás, System4a, obrátil na základe odporúčania svojho dodávateľa mobilných telefónov Smarty.cz. V prípade spoločnosti Rohlik sme nasadili technológiu Samsung Knox Configure, ktorá umožňuje IT technikom vzdialene spravovať všetky mobilné zariadenia v jedinom administrátorskom rozhraní bez toho, aby museli zariadenie fyzicky vidieť.

Vďaka administrátorskej konzole Samsung Knox môže správca IT spoločnosti Rohlik vzdialene spravovať telefóny, napríklad vzdialene inštalovať aplikácie, zakázať prístup na internet, nastaviť tapetu alebo vypnúť telefón (užitočné v prípade krádeže). Po úvodnom zaškolení je navyše zariadenie Samsung Knox prevádzkované úplne nezávisle a my slúžime len ako technická podpora.

Čisto pracovné telefóny s niekoľkými aplikáciami

Spoločnosť Rohlik vďaka Samsung Knox profesionalizovala správu mobilných telefónov. Každý firemný telefón má nainštalované len tri navigačné systémy (z ktorých si vodič vyberie ten, ktorý mu najviac vyhovuje), platobnú bránu, aplikáciu na tankovanie a firemnú aplikáciu. To je všetko, čo vodič potrebuje na vykonávanie svojej práce; prístup na internet alebo možnosť sťahovania iných aplikácií je v telefóne zablokovaný.

Manuálna práca pri správe telefónov sa obmedzila na jednoduché vybalenie telefónu z krabice, vloženie SIM karty, nalepenie ochrannej fólie a odovzdanie telefónu vodičovi. O všetko ostatné sa stará správca prostredníctvom konzoly správcu Samsung Knox.

Rohlik má vyladený celý životný cyklus

Firemné mobilné telefóny sú dnes spotrebným tovarom, takže spoločnosť Rohlik vyladila celý proces od nákupu až po recykláciu. Keď sa starý telefón vybije, odovzdajú ho na recykláciu a okamžite si objednajú nové zariadenie. A hneď ako od dodávateľa získajú IMEI, zadajú ho do aplikácie Samsung Knox a v priebehu niekoľkých minút telefón na diaľku nakonfigurujú.

V prípade potreby má Rohlik pripravených aj niekoľko náhradných telefónov, ktoré môže okamžite uviesť do obehu. Vodiči tak nemusia na nič čakať a hneď po návrate do pobočky dostanú nový telefón nastavený presne tak, ako bol pôvodný.

Ako hodnotili svoju spoluprácu s nami?

“Vďaka spoločnosti System4u, ktorá do našich telefónov nainštalovala technológiu Samsung Knox, máme všetky naše telefóny pod kontrolou. Naši vodiči majú k dispozícii spoľahlivý pracovný nástroj, vďaka ktorému sú spokojnejší aj naši zákazníci a naši vodiči sú efektívnejší.” hovorí Monika Vejrová z Rohlík.cz.

Alebo nás kontaktujte priamo

Alena Valečková

Alena Valečková

koordinátor kancelárie

Kontaktujte nás

Vyplňte náš formulár, ozveme sa vám do niekoľkých dní s návrhom nezáväznej konzultácie.

Kontaktujte System4u