Seeky

CEE logistics

Vodiči posielajú svoje správy o európskych cestách prostredníctvom aplikácie System4

Takmer 400 nákladných vozidiel spoločnosti CEE Logistics a.s., jednej z najvýznamnejších českých dopravných a logistických spoločností, denne prepravuje tovar po celej Európe. Pomocou mobilnej aplikácie spoločnosti môžete ľahko získava dokumentáciu od vodičov na cestách. Spoločnosť CEE Logistics a.s. zároveň využíva systém MDM (Mobile Device Management), ktorý zabezpečuje bezpečnosť dát a jednoduchú hromadnú správu telefónov.

Všetko sa to začalo rozhodnutím zaviesť široké používanie mobilných zariadení.

Vedenie spoločnosti od začiatku vedelo, že používanie telefónov musí byť zmysluplné a spoločnosť bude schopná riadiť ich používanie.

S nápadom vytvoriť aplikáciu pre vodičov prišiel manažér jednej z pobočiek. Účelom navrhovanej aplikácie bolo získať od vodičov prepravné doklady v čo najkratšom čase. Pôvodný postup spočíval v tom, že zamestnanec odovzdal potrebné dokumenty po návrate na pobočku alebo ich odfaxoval z čerpacej stanice.

Tieto dokumenty sa používajú aj ako podklad pre výpočet miezd. Zrýchlenie toku dokladov prispeje k lepšiemu spracovaniu fakturačných dokladov a už spomínanému výpočtu miezd.

Všetko od jedného dodávateľa

Spoločnosť CEE Logistics a.s. si vybrala partnera, ktorý zabezpečí nielen vytvorenie aplikácie, ale aj následnú správu, servis a prípadný ďalší rozvoj.

„Zamerali sme sa na hľadá zavedenú spoločnosťktorému by sme mohli dôverovať. V hre boli štyri české spoločnosti. Nie všetky však ponúkali správu mobilných telefónov. Správa mobilných zariadení bola ďalšou z našich požiadaviek. Dôležitým kritériom bola aj cena. System4u splnila všetky naše požiadavky v plnom rozsahu.“ Michal Kaňuka, IT manažér, CEE Logistics

Výhody aplikácie

Samotné nasadenie bolo veľmi rýchle. Do mesiaca bolo všetko funkčné. Z hľadiska implementácie bolo vzhľadom na veľký počet zariadení najnáročnejšie stiahnutie, výmena a následné spárovanie.

Hlavnou úlohou aplikácie je dostať potrebnú dokumentáciu od vodičov k osobám, ktoré ju spracúvajú, v čo najkratšom čase. Nielen prepravné doklady, ale aj fotodokumentáciu prípadných škôd a reklamácií. Včasným doručením dokumentácie do správnych rúk môže spoločnosť CEE Logistics a.s. poskytovať lepšie služby a reagovať na individuálne požiadavky zákazníkov počas prepravy. Prípadné nedoručenie už nezaťažuje administratívnych pracovníkov.

„Zmeny, ktoré nastali so zavedením aplikácie, sú veľmi pozitívne. Každý, kto pravidelne pracuje s ľuďmi, vie, aká náročná je táto práca. Naši vodiči však reagovali a v skutočnosti stále reagujú výborne. Práca s aplikáciou nie je zložitá, ovládanie je intuitívne. Osoby zodpovedné za spracovanie dokumentácie dostávajú vďaka aplikácii kompletnú dokumentáciu včas, čo im výrazne uľahčuje prácu.“
Michal Kaňuka, IT manažér, CEE Logistics a.s.

Aplikácia sa stala aj jednou z konkurenčných výhod spoločnosti CEE Logistics a.s. pri získavaní nových klientov.

Len dvaja správcovia

Logistická spoločnosť používa okrem vlastnej aplikácie aj systém Samsung Knox MDM, ktorý tiež dodáva spoločnosť System4u. MDM udržuje vaše firemné údaje v bezpečí. Len dvaja interní správcovia spravujú takmer 400 telefónov v niekoľkých jazykoch.

Telefóny zamestnancov spoločnosti CEE Logistics a.s. v režime MDM sú vybavené jedenástimi aplikáciami. Patria k nim prispôsobené aplikácie, príručka vodiča, príručka na tankovanie, Viber a ďalšie.

Vodiči pomocou aplikácie odosielajú dokumenty na prepravu, fotodokumentáciu a môžu lepšie reagovať na individuálne požiadavky zákazníkov počas prepravy.
Samsung Knox je nástroj na zjednodušenie počiatočného nastavenia a pokročilého zabezpečenia údajov v podnikových mobilných telefónoch a tabletoch Samsung. Technológia zamestnanca v priebehu niekoľkých minút navedie, ako si má sám nastaviť mobilné zariadenie presne podľa požiadaviek zamestnávateľa.

Aplikácia bola len prvým krokom

Táto aplikácia bola pre logistickú spoločnosť veľmi úspešná. Preto plánujú ďalšiu expanziu. Aplikácia by sa mala naďalej používať na zasielanie poštou:

  • mapy na načítanie,
  • chýbajúcu dokumentáciu,
  • formuláre a iné materiály.

V budúcnosti plánujú prepojiť aplikáciu priamo so svojím interným softvérom, čo umožní optimalizovať náklady a zrýchliť prenos dokumentov na zákaznícke platformy.

 

Ako IT manažér CEE hodnotí spoluprácu?

„Či už to bolo na začiatku spolupráce, počas vývoja aplikácie, alebo teraz, keď riešime následný servis a správu, ľudia zo System4 boli veľmi ochotní, ústretoví a flexibilní. Ak uvažujete aj o firemnej aplikácii, nemusíte sa jej obávať. Systém je otestovaný a aplikáciu si môžete naprogramovať podľa svojich potrieb.“
Michal Kaňuka, IT manažér, CEE Logistics a.s.

Alebo nás kontaktujte priamo

Alena Valečková

Alena Valečková

koordinátor kancelárie

Kontaktujte nás

Vyplňte náš formulár, ozveme sa vám do niekoľkých dní s návrhom nezáväznej konzultácie.

Kontaktujte System4u