Seeky

Akí sú naši IT juniori?

Dátum vydania

1. 6. 2023

Zaujíma vás opísaná téma?

kontaktujte nás
Akí sú naši IT juniori?

Hlavná práca?

Christopher:

Určite sebavzdelávanie a získavanie všetkých potrebných vedomostí od skúsenejších kolegov. V odvetví IT sa neustále objavuje niečo nové a je potrebné držať krok s dobou, či už ide o cloud, servery, siete, mobilné zariadenia alebo koncové body zákazníkov. Nie je to však len o znalostiach v oblasti IT. Ďalšou dôležitou súčasťou práce je komunikácia v rámci vnútornej štruktúry spoločnosti a oboznámenie sa s jednotlivými procesmi alebo postupmi. Dobrý tím je veľkou výhodou, je dôležité mať podporu pri riešení prvých lístkov a problémov zákazníkov. Čím viac skúseností a vedomostí získam, tým lepším IT seniorom sa v budúcnosti môžem stať.

Vojta:

Keď som nastúpil, v rámci bežných administratívnych činností som dostal na starosti kompletnú správu nášho systému Vivantio na predaj vstupeniek. Ako junior mám možnosť vybrať si ďalší tím, do ktorého chcem v rámci spoločnosti postúpiť.

Typický pracovný deň mladého IT pracovníka?

Christopher:

Každý deň je iný. Väčšinou sa zaoberám lístkami, ktoré prichádzajú od zákazníkov. Zložitosť úloh sa výrazne líši, a to aj v rámci jedného klienta. Keď je potrebné niečo fyzicky zapojiť, vymeniť alebo rýchlo opraviť, cestujem po celej krajine. Niektorí naši zákazníci majú platené kontrolné dni, počas ktorých vyrážam na celý pracovný deň a riešim vopred dohodnuté aj nedohodnuté problémy a som k dispozícii aj na konzultácie.

Vojta:

Moja práca je veľmi rôznorodá, väčšinou ide o riešenie lístkov a sebavzdelávanie.

Prečo ste si vybrali práve System4a a ako dlho v nej pracujete?

Christopher:

O mesiac oslávim svoj prvý rok. Mám skúsenosti z úplne inej oblasti a keďže som od detstva nadšený fanúšik IT, nevzdal som sa a odpovedal som na inzerát pre juniorov. Páčila sa mi kultúra malej spoločnosti, keďže som predtým pracoval v korporáciách. Ďalej skvelé firemné prostredie, zaujímavú a nemonotónnu prácu či dobrý osobný rozvoj do budúcnosti.

Vojta:

V spoločnosti pracujem päť mesiacov a S4u som si vybral, pretože na mňa urobil dojem spôsob, akým som bol pozvaný na pohovor. Videl som potenciál naučiť sa nové veci a zoznámiť sa s novými technológiami. Zároveň som mal pocit, že tam bude priateľská atmosféra a dobré prostredie, čo sa aj potvrdilo.

Plány do budúcnosti?

Christopher:

Získajte čo najviac vedomostí v oblasti IT. Zlepšujte sieťové, dátové, cloudové a serverové riešenia napriek tomu, že podľa niektorých môžu byť na ústupe. To však ukáže až čas. Hlavne dúfam, že zostanem šťastná, pretože mám pocit, že som nemohla dostať lepšiu pracovnú príležitosť a vážim si ju.

Vojta:

Budem prekvapený.

Čo vás zaujíma/baví?

Christopher:

Som vášnivý basgitarista a fanúšik všetkej hudby ♬ cykloturistiky🚲, filmov🎥, seriálov, stolových a počítačových hier 🎲, IT trendov, turistiky⛰ a celkovo cestovania. Rád by som si zaobstaral vlastnú motorku, už nejaký čas ma to ťahá k motorkám. 🏍️

Vojta:

Najčastejšie rybárčenie🐟 a šport – najmä florbal🏒 a cyklistika 🚵♂️, práca a čas strávený s rodinou. 👨👩👧

Ďalšie články

Digitálnymi technológiami žijeme. A preto o nich aj píšeme.

Najnovšie články
Ďalšie články
1/10

Alebo nás kontaktujte priamo

Alena Valečková

Alena Valečková

koordinátor kancelárie

Kontaktujte nás

Vyplňte náš formulár, ozveme sa vám do niekoľkých dní s návrhom nezáväznej konzultácie.

Kontaktujte System4u